0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

Almanya Türkiye’ye kapılarını açıyor!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile birlikte gittiği Almanya ziyareti sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulundu. Bakan Ersoy Türkiye’nin hızlı bir çıkış yapabileceğini belirtti.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Türkiye’nin Avrupa Birliği’yle olan turizmini geliştirmek için Almanya’ya gitti. Ziyaret hakkında konuşan Ersoy, “Hem Türkiye ortalamasında yüzde 50 (vaka sayısı) düşüş var, hem de tatil bölgelerinde yüzde 50 daha fazla düşüş var. Onlar hemen hemen Avrupa’ın istediği hedeflere de çok yaklaşmış durumdalar, onlar da çok dikkatlerini çekiyor” dedi. Bakan Ersoy, ‘’Yoğun aşılama Alman aşısı olan BionTech ile de hızlanmaya başladı. Sağlık Bakanımız dfa açıkladı. İkinci parti aşılar Türkiye’ye teslime dilmeye başlandı. Bunlar da hızlı bir şekilde devam edecek” ifadelerini kullandı.

“ALMANYA İLE KÖKLÜ İLİŞKİLERİMİZ VAR”

Almanya’nın yakın tarihte seyahat güncellemesi yapacağını belirten Ersoy, “Alman meslektaşlarımızla aslında bu trafiğin hızlıca başlamasını istiyoruz. Zaten biliyorsunuz, bizim Almanya ile köklü ilişkilerimiz var. Çok fazla sayıda Türkiye vatandaşı da Almanya’da yaşıyor ve doğal tatil trafiği olarak da Türkiye’yi kullanıyorlar. Tüm bunlara baktığımız zaman, bu trafiği güvenli bir şekilde sağlamamız gerekiyor. Bu açıdan verimli bir çalışma oldu. Bilgi alış-verişini yaptık” ifadelerini kullandı.

“BU HAFTA İÇİNDE HEPSİ NETLEŞİR”

‘Trafiği başlattığımız anda Türkiye açısından hızlı bir çıkış bekliyoruz. Avrupa Birliği'nin geçen hafta aşılanmış vatandaşlardan aşı belgesi dışında başka herhangi bir belge istenmemesi kararı aldığını söyleyen’ Ersoy, "Onlar Green-Pass Yeşil Belge diyorlar. O belgelerin hepsiyle ilgili başvurularımızı yaptık. Bugün de Türk ve Alman sağlık bakanlığının yetkilileri bununla ilgili konuşuyor. Dediğim gibi Almanya’da uygulamaların hemen hemen hepsi Türkiye’de geçerli olacakmış gibi biz hazırlıyoruz. Bu iş fazla uzamaz. Bu hafta içinde hepsi netleşir. Onların aldığı kararlara Türkiye’yi de uyumlu hale getireceğiz" şeklinde konuştu.

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 394 votes)