0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

Almanya normalleşme kararlarını açıkladı!

Almanya Başbakanı Angela Merkel, ülkenin 16 eyalet başbakanı ile 10 saat süren bir video konferans toplantısı gerçekleştirdi. Uzun süren toplantıda ülke için yeni normalleşme kararları alındı.

 

Almanya koronavirü ile mücadele kapsamında salgının başladığı ilk günden beri sıkı önlemler alan ülkelerin başında geliyor. 16 Aralık’ta yeniden kapanma kararı alan Almanya’da toplantının ardından kontrollü gevşemeye geçiş kararı verildi. Açıklanan kararların dışındaki yasaklar 28 Mart tarihine kadar devam edecek.

 

“2021 YILI 2020 GİBİ GEÇMEYECEK!”

10 saat süren toplantının ardından kameraların karşısına geçen Başbakan Angela Merkel, 2021 baharından umutlu olduklarını açıkladı. 2021’in 2020 gibi geçmeyeceğini belirten Merkel, "Artık elimizde aşımız ve test yapma imkanlarımızın yanı sıra tecrübeli sağlık kadromuz bulunuyor. Avrupa ülkelerine nazaran Almanya olarak iyi durumdayız. Almanya ikinci dalga salgını hep birlikte mücadele ederek atlattık. Üçüncü dalgayı da hep birlikte eyalet başbakanlarıyla aldığımız kararları uygulamaya koyarak başaracağız. Salgın sayılarının yükselmesi halinde tekrar kısıtlamaya gidilecek" ifadelerini kullandı.

 

Almanya’nın toplantıda aldığı kararlar şöyle,

 

- İki aileden 5 kişi bir araya gelebilecek. Bulaşma katsayısının 35’e indiği bölgelerde 10 kişi bir araya gelebilecek.

 

- Aile hekimleri Nisan ayının başından itibaren aşı yapabilecekler

 

- Hızlı testler 7 Mart’tan itibaren ücretsiz verilecek

 

- Mart ayının sonunda doktorlarda aşı yapılma fırsatı sunulacak

 

- Evden çalışma sistemi Nisan ayının ilk haftasına kadar devam edecek

 

- Hijyen kurallarına dikkat edilerek Kitapevleri, bahçecilik malzemesi satan dükkanlar, şoför okulları gibi işletmelere izin

 

- 100 bin nüfuslu bir şehirde haftalık yeni vaka sayısı 100 olursa randevulu bir şekilde müzelere, hayvanat bahçeleri ve mezarlıklar ziyaret edilebilecek. Bu sayı 50’nin altına inerse spor tesislerinde birlikte spor yapmaya izin verilecek. Mağazalar yeniden açılacak.

 

-Belirtilen sayılar sabit kalırsa lokantaların bahçeleri açılabilecek.

 

TEMEL İHTİYAÇLARIN DIŞINDAKİ TÜM DÜKKANLAR KAPALI!

Almanya'da koronavirüs vakalarının yüksek seyretmesi üzerine 16 Aralık 2020'de temel ihtiyaçların karşılanmasını sağlayan marketler, eczaneler, bankalar, akaryakıt istasyonları gibi işletmeler dışındaki tüm dükkanların kapatılması kararlaştırılmıştı. Almanya vizesi için istenen belgeler nelerdir?

 

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 229 votes)