0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

Almanya'nın İspanya kararı ne anlama geliyor?

Almanya'nın İspanya’yı yönelik aldığı karar Alman acentalar ve tur operatörleri tarafından olumlu karşılandı.

Almanya, İspanya’yı Balear Adaları da dahil olmak üzere COVID-19 için yüksek riskli bölgelerden çıkardı. Alman acenteleri ve tur operatörleri söz konusu kararın özellikle 12 yaşından küçük çocukları olan aileler için, sadece yaz tatillerinin geri kalanı için değil, aynı zamanda sonbahar tatilleri için de olumlu olduğunu düşünüyor.

DRV açıklamasında; “İspanya gibi Akdeniz çevresindeki destinasyonlar, yaz sonunda çok popüler olma eğilimindedir ve ayrıca genellikle sonbahar tatillerinde aileler tarafından çok rezerve edilir" dedi.

ROBERT KOCH NE DEDİ?

Robert Koch Viroloji Enstitüsü (RKI), pandemi riski altındaki alanlar listesinin haftalık güncellemesinde yolcuların negatif bir test, aşı sertifikası veya hastalığı yendiğine dair bir akreditasyon sunmaya devam etmeleri gerekse de, İspanya’dan Almanya’ya gelen 12 yaş ve üstü kişilerin artık on günlük karantina tutması gerekmeyecek, bu, karantina ile beşe düşürülebilecek. Negatif test olmadan ülkeye girebilen on iki yaşın altındaki aşısız küçükler de karantinadan muaf.

ACENTALAR NASIL YORUMLADI?

Alman acenteleri, İspanya’nın sınıflandırmasındaki değişikliğin esas olarak 12 yaşından küçük çocukları olan aileleri desteklediğini söyledi.

Bu anlamda, yüksek riskli bölgelerdeki ülkelerde aşısız ve dolayısıyla 12 yaşın altındaki çocuklar için karantinanın gerekli iken bu yaş grubu henüz aşılanmadı ve bu nedenle izolasyondan kaçınma şansı yoktu.

DRV’den, “İspanya’nın sınıflandırmasındaki değişiklik, yalnızca Eylül ortasından sonra sona ermeyen yaz tatilleri karşısında değil, aynı zamanda bir sonraki sonbahar tatilleri için de seyahat eden aileler için önemli bir rahatlama” dendi.

ALMANLAR SONBAHARDA SEYAHAT ETMEYE İSTEKLİ Mİ?

Bazı tahminler ve Turespaña, Alman turistlerin yaz sonunda ve şimdiden seyahat etme arzu ve kapasitesini zaman ve para olarak teyit ettiğini söylüyor.

Turespaña ayrıca son dakika rezervasyonlarında kayda değer bir artış olduğunu doğruladı.

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 335 votes)