0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

Almanya'da kapanma 7 Mart'a kadar uzatıldı! Girişler kapatıldı

Almanya mutasyona uğramış koronavirüs ile mücadele kapsamında kapanma tarihini 7 Mart'a çekti. Öte yandan ülke Avusturya ve Çek Cumhuriyeti sınırlarında denetimi sıkılaştırdığını açıkladı.

Almanya mutasyona uğramış koronavirüs ile en radikal şekilde mücadele etmeye devam ediyor. Sınırlarını zorunlu haller dışında yabancı ülke vatandaşlarına kapatan Almanya, Çek Cumhuriyeti ve Avusturya sınırlarındaki denetimlerinin bir müddet daha süreceğini açıkladı. Avusturya ve Çek Cumhuriyeti'nde hızla artan mutasyona uğramış koronavirüs vakaları Almanya'yı tedirgin etmiş ve Almanya girişlerin kapatıldığını duyurmuştu. Bu karar Avusturya'da protesto gösterisine neden oldu. Binlerce kişi karara tepki gösterdi. Almanya vizesi nasıl alınır?

SEKTÖR NORMALLEŞME ADIMLARININ AÇIKLANMASINI İSTİYOR!

Öte yandan kapanmaya karşı olan sektör yetkilileri duruma tepki gösterdi. Hükümetin normalleşme için yol haritasınn açıklasını isteyen işletmeler tedarik zincirine sorunlar yaşanacağını açıkladı. Mutasyona uğramış koronavirüs konusunda tüm tedbirleri almak zorunda oldukalrını belirten Almanya Başbakanı Angela Merkel'in sözcüsü Steffen Seibert, ''Normalleşme elbette herkesin faydasına. Avrupa Birliği'nin Schengen bölgesi sınırları kendi içinde seyahatlere ve ticarete açık" ifadelerini kullandı. 

AVUSTURYA KARARDAN RAHATSIZ

Almanya'nın sınırlardan Avusturya vatandaşlarına giriş izni vermemesi iki ilke arasında krize neden oldu. Avusturya, Almanya'nın Viyana büyükelçisini Dışişleri Bakanlığı'na çağırdığını açıkladı. Almanya'nın Avusturya ve Çek Cumhuriyeti sınırlarında sadece kamyon şoförlerine, Alman vatandaşlarına ve negatif PCR testi sunanlara giriş izni verdiği kaydedildi. Sıkı kontroller nedeniyle Almanya Çek Cumhuriyeti sınırında uzun kuyrukların oluştuğu bildirildi.

BİR YANDAN KORONA BİR YANDAN EKONOMİK BASKILAR

Almanya aralık ayıda başlattığı kapanmayı 7 Mart tarihine kadar uzattığını duyurdu. Almanya'daki kapanma tedbirleri kapsamında, hayati olmayan işletmeler açılamıyor. Kapanmanın ülke genelinde vaka sayısını düşürdüğü ve hastaneler üzerindeki baskıyı azalttığı ifade ediliyor. Öte yandan Fransa dahil, pek çok ülkede hızla yayılan mutasyonlu virüsün Almanya'nın koronavirüsle mücadelede elde ettiği kazanımları tehdit ettiği ancak buna rağmen ''ekonomiyi açın'' baskının arttığı ifade ediliyor.

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/


4.8 / 5 ( 313 votes)