0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

Almanya birçok ülkeye turizm için yeşil ışık yaktı

Almanya, son seyahat güncellemesinde bir dizi ve bölgeyi ülkeyi 'riskli ülkeler' listesinden çıkardı.

Almanya'nın son seyahat güncellemesinde piyango vuran ülkeler belli oldu. Yapılan son seyahat güncellemesinde bazı ülkeler tamamen veya kısmen risk kategorisinden çıkarıldı. Robert Koch Enstitüsü'nün (RKI), yaptığı gözden geçirme sonrası daha fazla sayıda ülkeyi riskli olmaktan çıkardı. Bu ülkelere giden Almanlar, ülkeye dönüşte katı kısıtlamalardan muaf olacak.

YEŞİL IŞIK YAKILAN ÜLKE VE BÖLGELER

Yapılan son seyahat güncellemesi ile birlikte Çek Cumhuriyeti'nin ve İtalya'nın tamamı, Fransa'da Korsika adası ile Mayotte, Saint-Pierre, Miquelon, Wallis, Futuna, French Polynesia, New Caledonia; Hırvatistan'ın Dubrovnik-Neretva, Istria, Karlovac, Krapina-Zagorje, Požega-Slavonia ve Split-Dalmaçya bölgeleri; Hollanda'nın Curaçao, Bonaire, Sint Eustatius ve Saba bölgeleri; Tirol ve Vorarlberg hariç, Avusturya; İsviçre'nin Aargau, Basel, Graubünden, Solothurn, Ticino, Zug ve Zürih kantonları riskli olmaktan çıkarıldı.

TÜRKİYE YÜKSEK RİSKLİ ÜLKELER KATEGORİSİNDEN ÇIKARILMIŞTI

Aynı güncellemede Türkiye, Litvanya, Norveç'in roms og Finnmark ve Trøndelag eyaletleri ve İsveç, 'yüksek riskli ülkeler' kategorisinden 'riskli ülkeler' kategorisine alınmıştı. Bu şekilde, Türkiye'ye gelen Alman vatandaşları ülkelerine dönüşte karantinadan muaf hale geldi.

AŞI SERTİFİKASI

Avrupa Birliği'nin aşı olanlara verdiği 'Covid Sağlık Sertifikası'nı alan insan sayısının 1 milyonun biraz üzerinde olduğu belirtildi. Guardian ve Telegraph'ın aktardığı bilgiye göre, AB Adalet Komiseri Didier Reynders, 'AB Sağlık Sertifikası' AB vatandaşı sayısını alan 8 Haziran'da açıkladı. Haberlerde, bu sayının bir milyonun biraz üzerinde olduğu kaydedildi. 'AB Sağlık Sertifikası' AB yurttaşlarının aşı olduğunu, bağışıklık kazandığını veya elinde negatif PCR test olduğunu gösteriyor. Sertifikalar, 1 Temmuz'dan itibaren AB içi seyahatlerde kullanılacak. Didier Reynders, ''kısa sürede ne kadar çok aşı sertifikası düzenlersek o kadar iyi. Çünkü 1 Temmuz'dan itibaren karşılayamayacağımız büyük bir taleple karşı karşıya kalabiliriz.'' dedi.

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 317 votes)