0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

Almanya 3 ülkeyi ‘yüksek riskli ülkeler’ kategorisine aldı!

Almanya halk sağlığı kurumu Robert Koch Enstitüsü, 3 ülkede görülen vaka artışları nedeniyle yüksek riskli ülkeler kategorisini güncelledi.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında önemli kararlar alan Almanya halk sağlığı kurumu Robert Koch Enstitüsü yüksek riskli ülkeler listesini güncelledi. Ülkelerdeki artan vaka artışları baz alınarak yapılan revizyona göre Almanya, komşusu Polonya’yı yüksek riskli ülkeler listesine aldı. Almanya'nın Mecklenburg-Batı Pomeranya, Brandenburg ve Saksonya’ya bölgelerine Polonya'dan yalnızca negatif korona testi sonucu olanlar giriş yapabilecek. Almanya’nın yüksek riskli ülkeler listesine aldığı diğer iki ülke ise Bulgaristan ve Güney Kıbrıs Rum Cumhuriyeti.

3 ÜLKE YÜKSEK RİSKLİ ÜLKELER LİSTESİNDEN RİSKLİ ÜLKELER LİSTESİNE ALINDI

Öte yandan Almanya, İrlanda, Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda’yı yüksek riskli ülkeler listesinden riskli ülkeler listesine aldı. Robert Koch Enstitüsü tarafından yapılan değişiklikler 21 Mart Pazar gece yarısı itibariyle yürürlüğe girecek. Öte yandan Almanya'ya gitmek isteyen Türk vatandaşlarının Almanya vizesi alması gerekmektedir.

TÜRKİYE BULGARİSTAN SEFERLERİNİ ARTIRIYOR!

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), Bulgaristan seferleriyle ilgili açıklama yaptı. Konuyla ilgili olarak SHGM resmi internet sitesinde yer alan açıklamada şöyle denildi: "Ülkemiz ve Bulgaristan arasında imzalanmış bulunan 21 Nisan 2004 tarihli Hava Ulaşım Anlaşması karşılıklı mutabakat sonucu güncellenerek, Türk havayolu şirketlerinin Sofya’ya olan frekans haklarına ilave olarak 7 frekans kazanımla 28 frekanstan 35 frekansa yükselmiştir. Bununla birlikte Bulgaristan havayolu şirketleri ilave olarak Antalya’ya 7 frekans sefer düzenleyebileceklerdir. Bulgaristan havayolu şirketleri için Anlaşmadaki bir diğer varış noktası olan Bursa ise karşı ülke talepleri doğrultusunda Bodrum ile değiştirilmiştir." 

 

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 386 votes)