0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

ABD’de kısmi maskesiz dönem başladı!

ABD’de aşılanmalarla birlikte yeni bir dönem başladı. Konuyla ilgili ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), kurallar kılavuzunu yayımladı. Buna göre tamamen aşılanmış kişiler diğer insanlarda maskesiz ve sosyal mesafesiz görüşebilecek.

ABD’de kısmi maskesiz dönem başladı. ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi’nin yayımladığı kılavuza göre aşıların bütün dozlarını alan kişiler diğer aşılanmış kişiler ve bazı aşılanmamış kişiler ile maskesiz görüşebilecek. CDC, aşının bütün dozlarının alınmasından iki hafta sonra tam korumaya başladığını açıkladı. Yani iki doz aşıyı alan ve iki hafta bekleyen kişiler koronavirüsten büyük bir oranda korunuyor. Ülkede şuana kadar 30 milyon kişiye iki doz aşı da uygulandı.

ABD’DE YENİ KORONAVİRÜS KURALLARI AÇIKLANDI

Beyaz Saray Koronavirüs Görev Gücü düzenlediği basın toplantısında alınan yeni kararları açıkladı. Alınan kararlara göre, tamamen aşılanmış Amerikalılar şunları yapabilecek,

  • ·         Tamamen aşılanmış diğer insanlarla iç mekanlarda maskesiz veya sosyal mesafesiz görüşme
  • ·         Hastalık riski düşük olan tek bir haneden aşılanmamış insanlarla kapalı mekanda buluşma
  • ·         Belirtiler görülmediği sürece Covid-19'a maruz kaldığında test veya karantinadan kaçınma

AŞILANMALA ARTTIKÇA AKTİVİTELERİN LİSTESİ ARTACAK!

Kıdemli danışman Andy Slavitt yaptığı açıklamada gazetecilere şu ifadeleri kullandı, "Covid-19'un ötesinde dünyanın nasıl bir yer olacağını anlatmaya başladık. Daha fazla insan aşılandıkça yapılabilecek aktivitelerin listesi büyümeye devam edecek." CDC Direktörü Dr. Rochelle Walensky, "Nüfusun % 90'ından fazlası halen aşılanmış değil" dedi ve ekledi: "Sorumluluğumuz, günde 60.000 yeni vaka görüldüğü düşünüldüğünde, savunmasız olanları koruduğumuzdan emin olmaktır." Dr. Walensky, "Daha fazla insan aşılandıkça ve bilimsel bilgiler ile kanıtlar arttıkça" kılavuzun güncellenmeye devam edeceğini de sözlerine ekledi. ABD normalleşeme takvimine göre ABD vizesi ile yakın zamanda turist almaya başlayacak.

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 257 votes)