0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

AB zirvesinde turizm ile ilgili neler konuşuldu?

Avrupa Birliği (AB) liderleri, AB Konseyi zirvesinde birlikle ilgili önemli konuları masaya yatırdı. Liderler turizmin canlanması için aşı sertifikası uygulamasının acil olarak geliştirilmesi gerektiğini vurguladı.

Avrupa Birliği liderleri yapılan toplantıda aşı sertifikası konusunun acil bir konu olduğu ve bir an önce hayata geçirilmesi gerektiği konusunda karara vardırlar. Liderler toplantının ardından basın mensuplarına geliştirilen 'dijital yeşil pasaportu' konusunda detay vermezken, seyahatlere getirilen kısıtlamaların da şimdilik devam etmesine kararının verdiğini açıkladılar.

AYRIMCILIK İÇERMEYEN DİJİTAL AŞI SERTİFİKASI VURGUSU!

Avrupa Birliği’nin üzerinde çalıştığı ‘Dijital Aşı Pasaportu’ konusunda teknik ve yasal altyapılar oluşturuluyor. Konu hakkında toplantının ardından şu ifadeler kullanıldı, “Epidemiyolojik durum izin verdiğinde, kısıtlamaların kaldırılmasına dönük ortak çabanın koordine edilmesine başlanmalıdır. Bu çaba, ayrımcılık içermeyen bir dijital aşı sertifikasının yasal ve teknik alt yapısını da içermektedir.”

“AVRUPA’DA SALGININ ÜÇÜNCÜ AŞAMASINDAYIZ”

Salgınla ilgili durumun ciddiyetini koruduğu ve yeni varyantların ortaya çıkmasıyla birlikte durumun daha da zor olduğunu belirten Avrupa Birliği Konsey’i açıklamasında, “Zorunlu olmayan seyahatleri de kapsayan kısıtlamalar şimdilik sürdürülmelidir” ifadeleri kullanıldı. Konsey Başkanı Georges Michel ve AB Başkanı Ursula von der Leyen'in ortak açıklamasında, ''Avrupa'da salgında üçüncü dalganın başındayız. Covid'in yeni varyantı B.1.1.7 nedeniyle şu anda pek çok AB ülkesinde vaka sayıları yeniden artışa geçti. Genel olarak hedefimize ulaşma yolunda ilerliyoruz. Bu yaz AB nüfusunun yüzde 70'ini aşılamayı hedefliyoruz.”

 

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 297 votes)