0541 963 1714 info@ivm.com.tr
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

2021 yaz sezonu Türkiye iptalleriyle başlayacak

Uluslararası turizm acentesi TUI, İngiltere hükümetinin sarı ve kırmızı listesinde yer alan Türkiye dahil 9 ülkeye turları Haziran ayı sonuna kadar iptal etti. TUI bu kararı, seyahat kuralları konusunda süregelen belirsizlik nedeniyle aldı.

Tatil devi, 27 Haziran'a kadar sarı ve kırmızı listedeki 9 ülke için turların iptal edildiğini duyurdu. İngiltere hükümetinin sarı listesindeki Bulgaristan, Kosta Rika, Dominik Cumhuriyeti, Mısır, Meksika, Fas, Tunus ve kırmızı listedeki Türkiye turları için TUI tarafından 27 Haziran'a kadar düzenlenecek turlarla ilgili iptal kararı alındı. İptallerden etkilenen tüm müşteriler isterse para iadesi alabilecek ya da daha sonraki bir tarihe veya alternatif bir tatile geçip bir rezervasyon teşviki alabilecek. TUI, yalnızca sınırların açık olduğu ve Dışişleri Bakanlığı tavsiyesiyle seyahate izin verilen ülkelere tatil sunacağını açıkladı.

AVRUPA’DAN ANADOLU’YA 5 YENİ DESTİNASYON

Öte yandan Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, 2021 yaz sezonunda Anadolu şehirleri ile Avrupa arasındaki uçuş ağına 5 yeni destinasyon eklediğini duyurdu. Havayolu, bu yaz yeni destinasyonlarla beraber 13 Anadolu şehrini Avrupa’da toplam 16 destinasyona aktarmasız uçuşlarla bağlayacak. SunExpress, yaz ayları için sunduğu uçuş programı kapsamında Düsseldorf’a, Zonguldak’tan mayıs ayı ortası itibarıyla haftada 2 kez uçuş düzenlemeye başlamıştı. Havayolu, Eskişehir ve Hatay’dan ise bu Avrupa kentine haziran sonu itibarıyla haftada 1 kez sefer düzenlemeye başlayacak. Eskişehir-Brüksel seferleri haftada 3 ve Malatya-Frankfurt seferleri ise haftada 1 kez düzenlenecek. Almanya, Avusturya ve İsviçre’de toplam 9 nokta ile 13 Anadolu şehri arasında doğrudan bağlantı sunan havayolu, ayrıca Amsterdam, Brüksel, Londra, Paris, Stockholm ve Kopenhag gibi çeşitli Avrupa başkentlerinden Anadolu’daki birçok destinasyona direkt uçuş düzenliyor.

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: info@ivm.com.tr

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 315 votes)