0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

Dubai Vize İstiyor Mu?

Her seyahat öncesi en çok kafa karıştıran durumlardan biri de gidilecek ülkenin vize talebinde bulunup bulunmadığıdır. Dubai'ye ziyarette bulunacak bordo pasaport sahibii kişilerin mutlaka Dubai vizesi almaları talep edilmektedir. Gri veya siyah pasaport sahibi istisnai bir durumda olanlar 180 günlük vize izni alabilmektedirler. Ancak sadece yarı yarıya kullanma hakkına sahiptirler. Yeşil pasaport sahipleri de bu kurallara tabii tutulmaktadır. Dubai vize istiyor mu sorusunun cevabı kriterlere göre değişiklik gösterecektir.

Dubai Vizesi Nasıl Alınır?

Dubai vizesi almak için öncelikle hangi vize türü içerisinde yer aldığınızı belirlemeniz gerekmektedir. Transit bir seyahat için vize almanız gerekiyorsa 48 ya da 96 saatlik vize hakkı tanınmaktadır. 24 saati geçmeyecek kadar aktarma süreleri için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize almalarına gerek yoktur. Dubai seyahat vizesi için randevu talep etmenize gerek yoktur. Yetkili seyahat acentaları ve havayolu firmaları tarafından vizeler işleme alınmaktadır.  Vize için gerekli belgeleri hazırladığınız takdirde Birleşik Arap Emirliği Konsolosluğuna, elçiliklere ve Dubai uçuşu yapan hava yolları firmalarına şahsi başvuru yapabilirsiniz. Hangi nedenle ziyaret edeceğinize göre başvurunuzu oluşturarak vize başvuru ödemeniz gerekmektedir. Olumsuz bir durumda, vize reddinde ödediğiniz ücret geri alınamamaktadır. Dubai vize türleri;

          48 saatlik transit vize

          96 saatlik transit vize

          30 gün süreli tek girişli vize

          30 gün girişli çok girişli vize

          Ekpres vize

          90 gün süreli tek girişli vize

          90 gün süreli çok girişli vize

Dubai Vize Ücreti Ne Kadardır?

Dubai vize ücreti, her sene değişikliğe uğrasa da ortalama ücret skalasında büyük bir değişiklik meydana gelmemektedir. 2020 şartlarında son değişikliklerin ardından belirlene ücretler seyahat çeşitlerine göre yayınlanmıştır. 30 günlük tek girişli bir vize için ödemeniz gereken tutar 125 dolar iken 30 günlük çok girişli vize için ödemeniz gereken tutar 225 dolardır. Vergi ödemeleri bu fiyata dahil olduğu için ekstra bir ücret talep edilmemektedir.

Dubai Vizesi Nereden Alınır?

Dubai ziyaretine bulunmak isteyen vatandaşlar vize işlemlerinin başlatılması için Birleşik Arap Emirliği Konsoloslukları'na (BAE) başvuruda bulunmalıdırlar. Tüm vize işlemleri konsolosluk çerçevesinde gerçekleşmektedir. Ücret ödemelerinden evrak kabul işlemlerine tüm adımlar konsolosluk tarafından yürütülmektedir.

Dubai Vizesi Gerekli Evraklar Nelerdir?

Dubai vizesi gerekli evraklar hazırlandıktan sonra başvuru yapmanız tavsiye edilmektedir. Bu nedenle vizenizde olumsuzlukların meydana gelmemesi açısından evraklarınızı eksiksiz bir şekilde hazırlamalısınız. Hazırlanması gereken evraklar ise;

          En az 8 aylık geçerliliğe sahip olan, herhangi bir yerinde yırtık bulunmayan pasaport. Ayrıca pasaport içinde yer alan fotoğrafın da bulunduğu renkli şekildde taranmış görüntü.

          1 adet vesikalık ya da biometrik fotoğraf.

          Önlü arkalı kimlik fotokopisi.

4.8 / 5 ( 356 votes)