0541 963 1714 info@ivm.com.tr
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul
Romanya vizesi

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

B-1/B-2 Genel Ziyaretçi Vizesi

B-1/B-2 Genel Ziyaretçi Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Aşağıdaki Gibidir

B-1/B-2 Genel Ziyaretçi Vizesi 

 1. Pasaport: Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli olmalıdır. Pasaportunuz 10 yıldan eski veya hasarlı olmamalıdır ve en az 2 boş sayfası bulunması gerekmektedir. Eski pasaportunuz varsa fotoğraflı bilgi sayfasının ve olan eski vizelerin fotokopileri sunmanız gerekiyor.
 2. Kimlik Fotokopisi: T.C. kimliğinin ön ve arka yüzünün olduğu renkli bir fotokopisi gerekmektedir.
 3. Fotoğraf: Fotoğrafların son 3 ay içerisinde çekilmiş ve eski vizelerde kullanılmamış olması, yüzün objektife direkt olarak bakması, yüzün, kulakların ve alnın görünür olması, fon renginin beyaz ve fotoğrafların 50 mm x 50 mm ölçülerinde olması gerekir. Fotoğrafın aslı dışında bilgisayar ortamında dijital(.jpg) formatına da sahip olmanız gerekmektedir. Fotoğraf örneği
 4. DS-160 Formu: Amerikan Konsolosluğunun resmî web internet sitesi üzerinden online olarak doldurmaları gereken vize başvuru formudur. Amerika Dış İşleri Bakanlığının resmî sitesinde olan online DS 160 Formu İngilizce dilindedir ve Türkçe versiyonu bulunmamaktadır. Acentemiz aracılığı ile başvuru yapacak müşterilerimizin DS-160 formları eksiksiz olarak tecrübeli personellerimiz tarafınca doldurulmaktadır.
 5. Bilgi Formu: DS-160 formu doldurulması için tarafınızca doldurulmuş eksiksiz Türkçe ön bilgi formudur. Vereceğiniz bilgilerin doğrulu konusunda emin olmanız ve eksiksiz olarak ön bilgilendirme formunu doldurmanız gerekmektedir. Ön Bilgi Formunu indirmek için tıklayınız

Not: Acentemiz sizin adınıza vereceğiniz bilgiler doğrultusunda DS-160 formu doldurmanıza ve Amerika Konsolosluğuna randevu almanıza yardımcı olmaktadır. Randevu gününde mülakata gittiğinizde yanınızda bulundurmanız gerek ek evraklar aşağıdaki gibidir.

Ek Evrak Listesi

 1. Banka Hesap Dökümü: Başvuru tarihinden en fazla 1 hafta önce alınmış ve son 3 aylık hesap hareketlerini gösteren şahsi banka hesap cüzdanı veya dökümü. Islak kaşeli, imzalı haliyle banka imza sirküleri ile birlikte sunulmalıdır. Hesabınızda seyahatinizi finanse edecek kadar bakiye olmalıdır. Banka hesabı internetten alınmış olsa dahi bankadan kaşe ve imza yaptırılmalıdır.
 2. Sağlık sigortası: Öngörülen yolculuk ve seyahat edeceğiniz ülkelerde kalınacak süreyi kapsayan, ayakta ve yatarak tüm tedavi masraflarını karşılayan, vefat halinde cenazenin ülkeye naklini içeren minimum 30.000€ teminatlı Yurtdışı Seyahat Sigortası. Yurtdışı Seyahat Sigortaları "ıslak imzalı ve kaşeli" olmak zorundadır. Seyahat sağlık sigortası belgelenmiş seyahat tarihinden bir gün önce ve dönüş tarihinden bir gün sonrasını kapsayacak şekilde yapılmalıdır. Dileyen müşterilerimiz seyahat sağlık poliçesini acentemizden temin edebilir.
 3. Konaklama Belgesi: Tüm seyahat süresini kapsayan, otelin adı adresi ve bütün yolcuların tam isimlerinin yer aldığı onaylı otel rezervasyonu. Otel rezervasyonu olmayan başvuru sahiplerine acentemiz yardımcı olmaktadır.
 4. Ulaşım Rezervasyonları: Hedeflenen ulaşıma ait rezervasyonlar- Otobüs, Tren, Uçak, Taşıt, Feribot vs.- PNR (rezervasyon numarası) ya da bilet numarası, yolcuların isimleri ve seyahat tarihlerini içermelidir. Türkiye’den çıkış ve Türkiye’ye dönüşü göstermelidir. Charter uçuşlarda seyahat acentesi charter sözleşmesini sunmalıdır. Kendi otomobili veya motosikleti ile seyahat edecek başvuru sahipleri, aracı kullanacak kişi tarafından yazılmış güzergâh dilekçesi, yeşil sigorta, uluslararası geçerli ehliyet ve araç ruhsat fotokopilerini de sunmalıdır. İsteyen müşterilerimize uçuş rezervasyonları acentemiz tarafından düzenlenmektedir.

Gelir Belgeleri

Ø  Başvuru sahibi çalışan ise:

·         İş veren mektubu: Başvuru sahibinin iş vereni tarafından, iş yerinin antetli kağıdına yazılmış, ıslak imzalı ve kaşeli, kişinin göreve başladığı zamanı, pozisyonu ve seyahat edeceği tarihleri içeren dilekçe.

·         Ücret Pusulası: Son üç aya ait kaşeli ve ıslak imzalı maaş bordroları.

·         Şirket Evrakları: Şirket faaliyet belgesi orijinali, sicil gazete fotokopisi, imza sirküleri, vergi levhası fotokopisi.

·         SGK Barkodlu Hizmet Dökümü: E-devletten barkodlu versiyonu son bir haftada alınmış bu belgenin detaylı tüm döküm olması gereklidir.

Ø  Başvuru sahibi şirket sahibi ise:

·         Dilekçe: Sahibi veya Ortağı olduğunuz şirketin antetli kağıdına Konsolosluğa hitaben yazılmış, şirket kaşesi basılmış ve imzalanmış dilekçe.

·         Şirket Evrakları: Şirket faaliyet belgesi orijinali, sicil gazete fotokopisi, imza sirküleri, vergi levhası fotokopisi.

Ø  Başvuru sahibi çiftçi ise:

·         Bağlı olduğunuz Ziraat Odası tarafından verilmiş çiftçi belgesi ve üzerinize kayıtlı hayvanlarınıza dair doküman ve belgeler.

Ø  Başvuru sahibi memur ise:

·         Çalışma ve İzin Yazısı: Çalıştığınız kurumdan temin edeceğiniz çalışma ve izin belgesi yaptığınız işe dair açıklama içermeli, seyahat tarih aralığı belirtilmiş olmalı, ıslak imza ve kaşeli olarak ibraz edilmelidir. 

·         Ücret Pusulası: Son üç aya ait kaşeli ve ıslak imzalı maaş bordroları.

Ø  Başvuru sahibi emekli ise:

·         E-devlet internet sitesinden alınmış emekliliği kanıtlayan belge (barkotlu) emeklilik maaşının yattığı banka hesap dökümü.

Ø  Başvuru sahibi öğrenci ise:

·         Kişinin öğrenim gördüğü okuldan öğrenci belgesi gerekmektedir. Çalışmayan öğrenciler başvuru yapabilmek için sponsor sunmalıdır. Başvuru sahibi reşit değilse/18 yaşının altındaysa ise B-1/B-2 Genel Ziyaretçi Vizesi almaları için noterden muvafakatname gereklidir.

Ø  Geliri Olmayan Kişiler:

·         Sponsor sunulması gereklidir. Sadece anne, baba ya da eş sponsor olabilir. Sponsorun ıslak imzalı masrafları karşıladığını belirten dilekçesi ve tüm iş ya da emekli evrakları, güncel ve bakiyeli banka hesabı dosyaya eklenmelidir. Çalışmayan ve yeni mezun kişilerin diploma ya da mezuniyet belgesinin fotokopisi dosyaya eklenir.

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret
Konsolosluk Belirlirler Turistik Konsolosluk Belirlirler 5 İş Günü 220 USD
Konsolosluk Belirlirler Ticari Konsolosluk Belirlirler 5 İş Günü 220 USD
Konsolosluk Belirlirler Özel Ziyaret Konsolosluk Belirlirler 5 İş Günü 220 USD

·         Amerika Vize Ücreti 2022 yılına ait olup ücret tablosunda yazılı olan ücretler geçerlidir.

·         Yukarıda yazılı olan fiyatlarımıza Kargo & KDV dâhil değildir.

·         Amerika Vizesi Fiyatı belirlenirken Amerika Konsolosluğu vize harçları ve hizmet bedelimiz ayrın olarak belirlenmiştir.

·         Yukarıdaki ücret tablosunda  belirtilen Amerika Vize Ücretleri dışında ilave bir ücret talep edilmez.

·         Kargo & Kurye ücretleri Amerika Vize Ücreti tablosuna dâhil edilmemiştir, Müşteriye aittir.

Önemli Notlar
 • İstanbul Vize Başvuru Merkezi Amerika Konsolosluğu yetkili acentesidir.
 • İstanbul Vize Merkezi Türkiye’nin neresinde olursanız olun şehir fark etmeksizin sizin adınıza B-1/B-2 Genel Ziyaretçi Vizesi başvurusu yapabilir
 • B-1/B-2 Genel Ziyaretçi Vizesi başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk talep ettiği takdirde sadece mülakata gelmeniz gerekmektedir.
 • İstanbul’da ikamet eden müşterilerimiz şahsen ofisimize gelerek veya Kargo-Kurye yolu ile evraklarını bize ulaştırarak B-1/B-2 Genel Ziyaretçi Vizesi başvurusu yapabilirler.
 • İstanbul dışında ikamet eden ve B-1/B-2 Genel Ziyaretçi Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını MNG Kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla İstanbul Vize Başvuru Merkezine ulaştırabilirler.
4.8 / 5 ( 251 votes)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Romanya vizesi